Greek GSX-R forum
ΕΛΑΣΤΙΚΑ ΓΙΑ HAYABUSA - Σελίδα 4 Cabece10

Αυτή την στιγμή βλέπετε το www.gixxer.gr σαν επισκέπτης.Για να μπορείτε να έχετε πρόσβαση σε όλες τις λειτουργίες του forum αν έχετε ήδη λογαριασμό κάντε συνδεση.Αν δεν έχετε λογαριασμό μπορείτε να κάνετε την εγγραφη σας ΕΔΩ!!
Greek GSX-R forum
ΕΛΑΣΤΙΚΑ ΓΙΑ HAYABUSA - Σελίδα 4 Cabece10

Αυτή την στιγμή βλέπετε το www.gixxer.gr σαν επισκέπτης.Για να μπορείτε να έχετε πρόσβαση σε όλες τις λειτουργίες του forum αν έχετε ήδη λογαριασμό κάντε συνδεση.Αν δεν έχετε λογαριασμό μπορείτε να κάνετε την εγγραφη σας ΕΔΩ!!
Greek GSX-R forum

www.gixxer.gr
 
ΕΛΑΣΤΙΚΑ ΓΙΑ HAYABUSA - Σελίδα 4 Portal10ΦόρουμΕικονοθήκηΕγγραφήΣύνδεση
Σύνδεση
Ψευδώνυμο μέλους:
Κωδικός:
Να γίνεται η σύνδεση αυτόματα σε κάθε μου επίσκεψη: 
:: Έχω ξεχάσει τον κωδικό μου
» Site Navigation
Navigation Menu

●Σημερινά Ενεργά Θέματα
●Δημοσιεύσεις που έγιναν μετά την τελευταία σας επίσκεψη
●Ανασκόπηση των δημοσιεύσεων σας
●Αναπάντητες δημοσιεύσεις
●Άρθρα
●Links
●SERVICE MANUAL
●How To...
●Συχνές Ερωτήσεις
●Αναζήτηση
Αναζήτηση
 
 

Αποτελέσματα Αναζήτησης
 
Rechercher Σύνθετη Αναζήτηση
Παρόμοια θέματα
Κορυφαίοι συγγραφείς
Miou
ΕΛΑΣΤΙΚΑ ΓΙΑ HAYABUSA - Σελίδα 4 Poll_l10ΕΛΑΣΤΙΚΑ ΓΙΑ HAYABUSA - Σελίδα 4 Poll_c10ΕΛΑΣΤΙΚΑ ΓΙΑ HAYABUSA - Σελίδα 4 Poll_r10 
JIMK7
ΕΛΑΣΤΙΚΑ ΓΙΑ HAYABUSA - Σελίδα 4 Poll_l10ΕΛΑΣΤΙΚΑ ΓΙΑ HAYABUSA - Σελίδα 4 Poll_c10ΕΛΑΣΤΙΚΑ ΓΙΑ HAYABUSA - Σελίδα 4 Poll_r10 
nasos-v
ΕΛΑΣΤΙΚΑ ΓΙΑ HAYABUSA - Σελίδα 4 Poll_l10ΕΛΑΣΤΙΚΑ ΓΙΑ HAYABUSA - Σελίδα 4 Poll_c10ΕΛΑΣΤΙΚΑ ΓΙΑ HAYABUSA - Σελίδα 4 Poll_r10 
T.R.E
ΕΛΑΣΤΙΚΑ ΓΙΑ HAYABUSA - Σελίδα 4 Poll_l10ΕΛΑΣΤΙΚΑ ΓΙΑ HAYABUSA - Σελίδα 4 Poll_c10ΕΛΑΣΤΙΚΑ ΓΙΑ HAYABUSA - Σελίδα 4 Poll_r10 
k8 600 kk
ΕΛΑΣΤΙΚΑ ΓΙΑ HAYABUSA - Σελίδα 4 Poll_l10ΕΛΑΣΤΙΚΑ ΓΙΑ HAYABUSA - Σελίδα 4 Poll_c10ΕΛΑΣΤΙΚΑ ΓΙΑ HAYABUSA - Σελίδα 4 Poll_r10 
kostaskr6
ΕΛΑΣΤΙΚΑ ΓΙΑ HAYABUSA - Σελίδα 4 Poll_l10ΕΛΑΣΤΙΚΑ ΓΙΑ HAYABUSA - Σελίδα 4 Poll_c10ΕΛΑΣΤΙΚΑ ΓΙΑ HAYABUSA - Σελίδα 4 Poll_r10 
κολτρέϊν
ΕΛΑΣΤΙΚΑ ΓΙΑ HAYABUSA - Σελίδα 4 Poll_l10ΕΛΑΣΤΙΚΑ ΓΙΑ HAYABUSA - Σελίδα 4 Poll_c10ΕΛΑΣΤΙΚΑ ΓΙΑ HAYABUSA - Σελίδα 4 Poll_r10 
Leroy
ΕΛΑΣΤΙΚΑ ΓΙΑ HAYABUSA - Σελίδα 4 Poll_l10ΕΛΑΣΤΙΚΑ ΓΙΑ HAYABUSA - Σελίδα 4 Poll_c10ΕΛΑΣΤΙΚΑ ΓΙΑ HAYABUSA - Σελίδα 4 Poll_r10 
ripper
ΕΛΑΣΤΙΚΑ ΓΙΑ HAYABUSA - Σελίδα 4 Poll_l10ΕΛΑΣΤΙΚΑ ΓΙΑ HAYABUSA - Σελίδα 4 Poll_c10ΕΛΑΣΤΙΚΑ ΓΙΑ HAYABUSA - Σελίδα 4 Poll_r10 
mistiriodis_tsantakias
ΕΛΑΣΤΙΚΑ ΓΙΑ HAYABUSA - Σελίδα 4 Poll_l10ΕΛΑΣΤΙΚΑ ΓΙΑ HAYABUSA - Σελίδα 4 Poll_c10ΕΛΑΣΤΙΚΑ ΓΙΑ HAYABUSA - Σελίδα 4 Poll_r10 

 

 ΕΛΑΣΤΙΚΑ ΓΙΑ HAYABUSA

Πήγαινε κάτω 
+25
ripper
hardworker
zed660
TheVeteran
HUMANGOUS
noodles
busa4ever
Zuki
lazaros-p
[alex]
cks
k8 600 kk
ZX14
vd
topetwrx
brwmogazos
mx5
kostasva
spyroszx
busa respect
babis k6
ghost
louk6
Miou
GSX1340R
29 απαντήσεις
Μετάβαση στη σελίδα : Επιστροφή  1, 2, 3, 4
ΣυγγραφέαςΜήνυμα
topetwrx
Adv. gixxer
Adv. gixxer
topetwrx


Άντρας Όνομα: : Απόστολος
Τόπος : Κοζάνη
Ηλικία : 54
Αριθμός μηνυμάτων : 791
Αγωνιζόμενος : Στα όνειρά μου....
Hμερομηνία εγγραφής : 21/08/2012

ΕΛΑΣΤΙΚΑ ΓΙΑ HAYABUSA - Σελίδα 4 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: ΕΛΑΣΤΙΚΑ ΓΙΑ HAYABUSA   ΕΛΑΣΤΙΚΑ ΓΙΑ HAYABUSA - Σελίδα 4 EmptyΤετ 12 Απρ 2017, 14:12

Χθες τέλειωσε και το πίσω DIABLO ROSSO 3 στα 3750 χιλ.!!! Είχε βέβαια και 90 γύρες στις Σέρρες, όχι όλες γρήγορες φυσικά. Τέλειωσε σχεδόν στην δεξιά πλευρά λόγω πίστας, ενώ στην μέση και ειδικά στην αριστερή πλευρά είχε ακόμη. Παρόλα αυτά και ενώ είχε λίγη γόμα ακόμη δεξιά, στην χθεσινή βόλτα στις δεξιές στροφές (με 140+) με σχετική πίεση και γκάζι άρχισε να κουνά το πίσω μέρος ενώ στις αριστερές ήταν βράχος. Το μπροστά έχει 4500 χιλ. και έχει ακόμη.

Εδώ έχω να παρατηρήσω το πλεονέκτημα των BRIDGESTONE S20 & S20 EVO που είχα, που μέχρι να αρχίσει να φαίνεται το υπόστρωμα του ελαστικού έπιαναν κανονικά. Κατά τα άλλα έμεινα πολύ ευχαριστημένος. Παρήγγειλα καινούριο πίσω, αλλά από ότι μου είπαν ακρίβυναν και άλλο και συνολικά πήραν 5% και 5% αύξηση όλα τα λάστιχα, δηλαδή το πίσω μου το δίνουν 215 ευρώ, ενώ το BRIDGESTONE S21 έχει 190!!! Rolling Eyes Έκανα την σκέψη να βάλω πίσω το S21, αλλά άντε λέω να μείνω στα PIRELLI και Bridgestone ίσως την επόμενη φορά του χρόνου!
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
http://www.scooby.gr
Miou
Full gixxer
Full gixxer
Miou


Όνομα: : Alexandros
Τόπος : Αθηνα
Ηλικία : 47
Αριθμός μηνυμάτων : 13448
Αγωνιζόμενος : Nop...
Hμερομηνία εγγραφής : 20/07/2010

ΕΛΑΣΤΙΚΑ ΓΙΑ HAYABUSA - Σελίδα 4 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: ΕΛΑΣΤΙΚΑ ΓΙΑ HAYABUSA   ΕΛΑΣΤΙΚΑ ΓΙΑ HAYABUSA - Σελίδα 4 EmptyΤετ 12 Απρ 2017, 19:44

ειναι ενα θεμα αυτο με τα πιρελλι πραγματικα
δλδ λιγο πριν το τελος τους πεφτει η αποδοση τους λιγο

______________________________________________________
Στην ερώτηση "θέλετε να γίνετε δωρητής οργάνων;" η απάντηση "πάρτε τα αρx!@#α μου ", θεωρείται θετική ή αρνητική;

www.facebook.com/optovision            ... join us...
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
topetwrx
Adv. gixxer
Adv. gixxer
topetwrx


Άντρας Όνομα: : Απόστολος
Τόπος : Κοζάνη
Ηλικία : 54
Αριθμός μηνυμάτων : 791
Αγωνιζόμενος : Στα όνειρά μου....
Hμερομηνία εγγραφής : 21/08/2012

ΕΛΑΣΤΙΚΑ ΓΙΑ HAYABUSA - Σελίδα 4 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: ΕΛΑΣΤΙΚΑ ΓΙΑ HAYABUSA   ΕΛΑΣΤΙΚΑ ΓΙΑ HAYABUSA - Σελίδα 4 EmptyΤετ 12 Απρ 2017, 20:51

Miou έγραψε:
ειναι ενα θεμα αυτο με τα πιρελλι πραγματικα
δλδ λιγο πριν το τελος τους πεφτει η αποδοση τους λιγο

Δεν το ήξερα αυτό Αλέξανδρε! Δεν μπορώ να το εξηγήσω, γιατί όπως έγραψα ναι μεν η γόμα σε εκείνο το σημείο είναι στα τελευταία της (στη ζώνη επιτάχυνσης αν το λέω σωστά) με 1 χιλ. βαριά πάχος, αλλά δεν παύει να είναι γόμα. Ίσως να το κάνει η PIRELLI επίτηδες για προειδοποίηση, δεν ξέρω.
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
http://www.scooby.gr
Miou
Full gixxer
Full gixxer
Miou


Όνομα: : Alexandros
Τόπος : Αθηνα
Ηλικία : 47
Αριθμός μηνυμάτων : 13448
Αγωνιζόμενος : Nop...
Hμερομηνία εγγραφής : 20/07/2010

ΕΛΑΣΤΙΚΑ ΓΙΑ HAYABUSA - Σελίδα 4 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: ΕΛΑΣΤΙΚΑ ΓΙΑ HAYABUSA   ΕΛΑΣΤΙΚΑ ΓΙΑ HAYABUSA - Σελίδα 4 EmptyΠεμ 13 Απρ 2017, 09:39

αποστολη δεν εχω ιδεα γιατι συμβαινει αυτο ουτε εγω μπορω να το εξηγησω
ισως κανας λαστιχας να μπορουσε
απλα το ειχα παρατηρησει και εγω καθε φορα που εβαζα πιρελι λιγο πριν το τελος τους επεφτε αποδοση

______________________________________________________
Στην ερώτηση "θέλετε να γίνετε δωρητής οργάνων;" η απάντηση "πάρτε τα αρx!@#α μου ", θεωρείται θετική ή αρνητική;

www.facebook.com/optovision            ... join us...
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
Antonios_gsxr
Full gixxer
Full gixxer
Antonios_gsxr


Όνομα: : Αντώνιος
Τόπος : Λάρισα
Ηλικία : 36
Αριθμός μηνυμάτων : 896
Hμερομηνία εγγραφής : 08/01/2012

ΕΛΑΣΤΙΚΑ ΓΙΑ HAYABUSA - Σελίδα 4 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: ΕΛΑΣΤΙΚΑ ΓΙΑ HAYABUSA   ΕΛΑΣΤΙΚΑ ΓΙΑ HAYABUSA - Σελίδα 4 EmptyΤετ 06 Μάης 2020, 22:04

Καλησπέρα στην παρέα!

Έχω εδώ και 10 μήνες μία hayabusa και θα ήθελα τις συμβουλές σας για καινούρια ελαστικά.

Να σας πω πως έχω διαβάσει όσα θέματα εδώ και σε γειτονικά forums αναφέρονται σε ελαστικά για hayabusa-zzr κτλ, απλά τα τελευταία χρόνια έχουν έρθει νέα μοντέλα ελαστικών και τα περισσότερα θέματα που βρίσκω είναι αρκετά παλιά.

Όταν την αγόρασα είχε πάνω κάποια michelin, δεν θυμάμαι ποιο μοντέλο ακριβώς, αλλά παρόλο που ήταν σχετικά καινούρια, δεν τα εμπιστεύτηκα ποτέ, δεν ένιωθα εμπιστοσύνη όταν καβαλούσα και έτσι έβαλα τον Οκτώβριο τα bridgestone S22. Έχω κάνει 5500 χιλιόμετρα από τότε και έχω μείνει πολύ ευχαριστημένος από την πρόσφυση τους, αλλά τα φοβόμουν στις εθνικές οδούς (από άποψη φθοράς εννοώ) και δεν πήγαινα σταθερά πάνω από 200 χιλιόμετρα. Δεν ξέρω αν είναι καλό νούμερο τα 6000 χιλιόμετρα με S22 σε hayabusa, αλλά στο Κ9 ποτέ δεν μου κράτησε πίσω λάστιχο τόσο πολύ. Βέβαια έβαζα πάντοτε ότι πιο μαλακό και ήμουν και πολύ πιο άγριος με το γκάζι.

Να αναφέρω πως κυρίως πηγαίνω εκδρομές μαζί της και αρκετές από αυτές είναι σε αρκετά σφιχτά ορεινά στροφιλίκια και όταν λέω σφιχτά το εννοώ. Οπότε αποκλείονται λάστιχα που είναι αποκλειστικά για να πηγαίνεις με 250 στην ευθεία.

Στην πραγματικότητα θα ήθελα να δοκιμάσω κάτι παρόμοιο με το S22, αλλά από άλλη μάρκα. Θέλω να αποκτήσω την δική μου γνώμη και να μην βάλω πάλι το ίδιο.

Αν υπάρχει κάτι που να αντέχει λίγο περισσότερο σε υψηλές ταχύτητες, αλλά να είναι σε παρόμοιο επίπεδο πρόσφυσης με τα bridgestone που είχα, τότε αυτό θα ήταν το ιδανικό.

Αν δεν σας έρχεται κάτι τέτοιο στο μυαλό, τότε πείτε μου τι επιλογές έχω από Pirelli, Continental, dunlop και ότι άλλο υπάρχει.
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
Antonios_gsxr
Full gixxer
Full gixxer
Antonios_gsxr


Όνομα: : Αντώνιος
Τόπος : Λάρισα
Ηλικία : 36
Αριθμός μηνυμάτων : 896
Hμερομηνία εγγραφής : 08/01/2012

ΕΛΑΣΤΙΚΑ ΓΙΑ HAYABUSA - Σελίδα 4 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: ΕΛΑΣΤΙΚΑ ΓΙΑ HAYABUSA   ΕΛΑΣΤΙΚΑ ΓΙΑ HAYABUSA - Σελίδα 4 EmptyΤετ 06 Μάης 2020, 22:08

Με μία αναζήτηση εικόνων στο google καταλήγω πως τα michelin που φορούσε όταν την αγόρασα ήταν τα michelin power pilot 3. Την θυμάμαι πολύ χαρακτηριστικά την χάραξη τους.
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
Chrisk6
Normal gixxer
Normal gixxer
Chrisk6


Άντρας Όνομα: : Χρηστος
Ηλικία : 40
Αριθμός μηνυμάτων : 276
Αγωνιζόμενος : Σκληρα...
Hμερομηνία εγγραφής : 09/02/2012

ΕΛΑΣΤΙΚΑ ΓΙΑ HAYABUSA - Σελίδα 4 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: ΕΛΑΣΤΙΚΑ ΓΙΑ HAYABUSA   ΕΛΑΣΤΙΚΑ ΓΙΑ HAYABUSA - Σελίδα 4 EmptyΠεμ 07 Μάης 2020, 16:42

Λογω βαρους κ ροπης οτι ελαστικο μαλακο να βαλεις θα το ξεβρακωσεις γρηγορα.
Εγω επειδη ειμαι Dunlopακιας θα σου προτεινα το MK3 το καινουριο και ενα πιο μαλακο/γρηγορο (θεωρητικα) αν μπορουμε να το πουμε ετσι το Sportmax2 MAX.
Οτι λαστιχο κινειται >180 σταθερα στην εθνικη εχει φθορα.
Ειδικα αν δεν το μπαλονιασεις για το ταξιδι μονο.
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
Miou
Full gixxer
Full gixxer
Miou


Όνομα: : Alexandros
Τόπος : Αθηνα
Ηλικία : 47
Αριθμός μηνυμάτων : 13448
Αγωνιζόμενος : Nop...
Hμερομηνία εγγραφής : 20/07/2010

ΕΛΑΣΤΙΚΑ ΓΙΑ HAYABUSA - Σελίδα 4 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: ΕΛΑΣΤΙΚΑ ΓΙΑ HAYABUSA   ΕΛΑΣΤΙΚΑ ΓΙΑ HAYABUSA - Σελίδα 4 EmptyΠαρ 08 Μάης 2020, 17:12

συμφωνα με γνωστους με χοντρουλες και με ζζρ το 22 και το 23 ειναι απο τις ιδανικες επιλογες απο μπριτζεστον


______________________________________________________
Στην ερώτηση "θέλετε να γίνετε δωρητής οργάνων;" η απάντηση "πάρτε τα αρx!@#α μου ", θεωρείται θετική ή αρνητική;

www.facebook.com/optovision            ... join us...
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
Antonios_gsxr
Full gixxer
Full gixxer
Antonios_gsxr


Όνομα: : Αντώνιος
Τόπος : Λάρισα
Ηλικία : 36
Αριθμός μηνυμάτων : 896
Hμερομηνία εγγραφής : 08/01/2012

ΕΛΑΣΤΙΚΑ ΓΙΑ HAYABUSA - Σελίδα 4 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: ΕΛΑΣΤΙΚΑ ΓΙΑ HAYABUSA   ΕΛΑΣΤΙΚΑ ΓΙΑ HAYABUSA - Σελίδα 4 EmptyΠαρ 08 Μάης 2020, 19:59

Miou έγραψε:
συμφωνα με γνωστους με χοντρουλες και με ζζρ  το 22 και το 23 ειναι απο τις ιδανικες επιλογες απο μπριτζεστον


23 εννοείς το bt-023, γιατί S23 δεν νομίζω να έχει βγει.
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
Miou
Full gixxer
Full gixxer
Miou


Όνομα: : Alexandros
Τόπος : Αθηνα
Ηλικία : 47
Αριθμός μηνυμάτων : 13448
Αγωνιζόμενος : Nop...
Hμερομηνία εγγραφής : 20/07/2010

ΕΛΑΣΤΙΚΑ ΓΙΑ HAYABUSA - Σελίδα 4 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: ΕΛΑΣΤΙΚΑ ΓΙΑ HAYABUSA   ΕΛΑΣΤΙΚΑ ΓΙΑ HAYABUSA - Σελίδα 4 EmptyΣαβ 09 Μάης 2020, 14:14

τα ς λεω αντωνη
και οντως το μπερδεψα το 22 με το 23 Embarassed

______________________________________________________
Στην ερώτηση "θέλετε να γίνετε δωρητής οργάνων;" η απάντηση "πάρτε τα αρx!@#α μου ", θεωρείται θετική ή αρνητική;

www.facebook.com/optovision            ... join us...
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
mariosbusa
Normal gixxer
Normal gixxer
mariosbusa


Άντρας Όνομα: : Μαριος
Τόπος : Ξανθη
Ηλικία : 35
Αριθμός μηνυμάτων : 71
Hμερομηνία εγγραφής : 04/06/2018

ΕΛΑΣΤΙΚΑ ΓΙΑ HAYABUSA - Σελίδα 4 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: ΕΛΑΣΤΙΚΑ ΓΙΑ HAYABUSA   ΕΛΑΣΤΙΚΑ ΓΙΑ HAYABUSA - Σελίδα 4 EmptyΤρι 19 Μάης 2020, 11:55

Καλημέρα. Φίλε μου Αντώνη εγώ στο busa είχα δοκιμάσει τα pirelli diablo rosso corsa, τα είχα για 7000 χιλιόμετρα και δεν με πρόδωσαν καμία φορά! Τους έκανα και ένα ταξιδάκι 950 χιλιόμετρα σε 2 μέρες εθνική κλπ αλλά προς στο τέλος τους είχαν αρχίσει να γίνονται λίγο προς το τετράγωνο.
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
Antonios_gsxr
Full gixxer
Full gixxer
Antonios_gsxr


Όνομα: : Αντώνιος
Τόπος : Λάρισα
Ηλικία : 36
Αριθμός μηνυμάτων : 896
Hμερομηνία εγγραφής : 08/01/2012

ΕΛΑΣΤΙΚΑ ΓΙΑ HAYABUSA - Σελίδα 4 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: ΕΛΑΣΤΙΚΑ ΓΙΑ HAYABUSA   ΕΛΑΣΤΙΚΑ ΓΙΑ HAYABUSA - Σελίδα 4 EmptyΣαβ 04 Ιουλ 2020, 18:50

Εδώ και 7 μέρες έβαλα τα Pirelli diablo rosso III, σε διάσταση 190/55. Πρώτη φορά στην ζωή μου pirelli (στον δρόμο), εκτός από slick που είχα δοκιμάσει πριν από χρόνια στο Κ9.

Έκανα περίπου 500 χιλιόμετρα, τα 300 σε ορεινή στριφτερή διαδρομή και πέρα από κομμάτια με χάλια οδόστρωμα, στα υπόλοιπα, όπως και αναμενόταν άλλωστε ήταν ακλόνητο.

Ένιωσα μερικές φορές αυτή την αίσθηση όταν ζεστάθηκε ότι "παραμορφώνεται", αλλά μπορεί να είχα ρίξει παραπάνω πίεση από το κανονικό.

Και στον αυτοκινητόδρομο που έκανα μία εκατοστή χιλιόμετρα δεν είχα κουνήματα, ή ταλαντώσεις.

Μένει να δω πως θα συμπεριφερθούν όσο θα γράφουν χιλιόμετρα.
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
Antonios_gsxr
Full gixxer
Full gixxer
Antonios_gsxr


Όνομα: : Αντώνιος
Τόπος : Λάρισα
Ηλικία : 36
Αριθμός μηνυμάτων : 896
Hμερομηνία εγγραφής : 08/01/2012

ΕΛΑΣΤΙΚΑ ΓΙΑ HAYABUSA - Σελίδα 4 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: ΕΛΑΣΤΙΚΑ ΓΙΑ HAYABUSA   ΕΛΑΣΤΙΚΑ ΓΙΑ HAYABUSA - Σελίδα 4 EmptyΠαρ 07 Αυγ 2020, 12:49

Καλησπέρα σας!

Αύριο το μεσημέρι ξεκινάω από Λάρισα για Πειραιά με την hayabusa, μονός, με έναν σάκο πλάτης 50 λίτρων δεμένο στην θέση του συνοδηγού.

Τι πιέσεις στα ελαστικά θα ήταν καλό να βάλω για όλη αυτή την ατελείωτη ευθεία;

Επειδή δείχνει πολύ άστατο καιρό και σίγουρα θα πετύχω αρκετή βροχή ανά διαστήματα, πρέπει να με επηρεάσει στο πόση πίεση θα βάλω στα ελαστικά ξεκινώντας, ή όχι;
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
ΓρηγόρηςΚ2
Adv. gixxer
Adv. gixxer
ΓρηγόρηςΚ2


Άντρας Όνομα: : ΓΡΗΓΟΡΗΣ
Τόπος : ΚΑΡΔΙΤΣΑ
Ηλικία : 53
Αριθμός μηνυμάτων : 489
Hμερομηνία εγγραφής : 16/04/2012

ΕΛΑΣΤΙΚΑ ΓΙΑ HAYABUSA - Σελίδα 4 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: ΕΛΑΣΤΙΚΑ ΓΙΑ HAYABUSA   ΕΛΑΣΤΙΚΑ ΓΙΑ HAYABUSA - Σελίδα 4 EmptyΠαρ 07 Αυγ 2020, 21:53

Εγω στο busa με s22 διπλος με πολλες βολτες και ταξιδια φορτωμενος απο κρατημα εμεινα πολυ ευχαριστημενος το εκανα μεχρι τωρα αν θυμαμαι καλλα κοντα στις 6000 χλμ κα το υπολογιζω κανα 2000 χλμ ακομα περιπου αν το παω συντηρητικα θα δειξει
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
 
ΕΛΑΣΤΙΚΑ ΓΙΑ HAYABUSA
Επιστροφή στην κορυφή 
Σελίδα 4 από 4Μετάβαση στη σελίδα : Επιστροφή  1, 2, 3, 4
 Παρόμοια θέματα
-
» ΠΡΟΤΑΣΗ ΓΙΑ ΕΛΑΣΤΙΚΑ;
» ΕΛΑΣΤΙΚΑ
» On the throttle- ελαστικα

Δικαιώματα σας στην κατηγορία αυτήΔεν μπορείτε να απαντήσετε στα Θέματα αυτής της Δ.Συζήτησης
Greek GSX-R forum :: ΤΕΧΝΙΚA ΘEΜΑΤΑ :: ΤΕΧΝΙΚA ΘEΜΑΤΑ ΜΟΤΟΣΥΚΛΕΤΑΣ :: ΖΑΝΤΕΣ-ΕΛΑΣΤΙΚΑ-
Μετάβαση σε:  
Copyright ©2008 - 2023, gixxer.gr
gixxerforum@gmail.com